Welkom op de recreacten pagina van TTV de Schans.
Hier kunt allerlei informatie vinden over de recreanten, zoals clubkampioenschappen, uitwisselingen tussen verenigingen, hoe u kunt aanmelden en binnenkort nog veel meer.
Clubkampioenschappen ... januari 2011
CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VOOR RECREANTEN 2011
Rob Hagedoorn was ook deze keer weer druk geweest, om het jaarlijks belangrijkste toernooi van onze tafeltennisvereniging op papier te zetten. Tot slechts enkele uren voor aanvang kreeg hij nog te maken met wijzigingen in de indeling. Toch fikste hij dat een goede voorbereiding is het halve werk. Dat betaalt zich, onvoorziene omstandigheden daargelaten, altijd uit.
Ook dit jaar was dat het geval. Dankzij Rob. Tijdens het toernooi hield hij alles goed in de gaten, werkte de standen bij, vulde formuliertjes in, al met al, hij zorgde voor een uitstekend verloop van het toernooi. Bij hem is een puinhoop uitgesloten. We kunnen gelukkig zijn met zo iemand als hij.
Voor onze voorzitter, Johan de Jong, was het niet mogelijk de prijsuitreiking aan het einde van de avond te verzorgen, want hij moest eerder weg. Rob nam ook die taak over.
Hij kan zich natuurlijk moeilijk zelf bedanken. Daarom, van deze plaats af: "Rob, geweldig hoe je dit toernooi georganiseerd hebt, je hebt werkelijk niets vergeten. Dat verbetert niemand je. Veel dank! Je bent een kei!
De 28 leden van onze vereniging, die zich dit jaar voor deelname aan de clubkampioenschappen hadden opgegeven, waren als volgt ingedeeld:
|
in groep A:
|
8
|
|
in groep B:
|
10
|
|
in groep C:
|
5
|
|
in de jeugdgroep:
|
5
|
Inderdaad, deze keer ook een groepje van 5 jeugdspelers. Het is een goed teken, dat er na 5 jaren weer een clubkampioenschap van jeugdige spelers kon worden gehouden. De laatste keer was dat in januari 2006.Weliswaar is het groepje nog klein, maar we hopen, dat het zich in dit jaar verder zal uitbreiden.
De volgende vijf spelers gingen voor de titel in een vijfkamp:
Lars Klarenbeek, Nick Vendrig, David Versloot, Siemen Versloot en Tim de Wit.
Siemen is lid sinds 1 januari 2009 en Tim vanaf 1 januari 2010. Lars, Nick en David zijn er kort geleden bij gekomen. Zij worden donderdags getraind door Maarten Benschop, Jan Tuls en Maarten Versloot. Bij hen zijn zij in goede handen.
Dat Siemen zijn 4 partijen zou winnen, was te verwachten. Toch moest hij 1 game aan Lars toestaan. Maar daar zal hij niet om hebben getreurd. Lars was goed op dreef. Hij werd keurig 2e door 3 partijen op zijn naam te schrijven. Lars behaalde veel punten door zijn tegenstanders op een moeilijke service te trakteren. Nick eindigde als 3e met 2 keer winst en David kwam als 4e uit de bus door van Tim te winnen. Aldus was Tim de grote verliezer. Speelde wat nonchalance hem parten?
Om het voor onze jeugdleden niet te laat te maken, werd
het toernooi van de senioren even stil gelegd voor de uitreiking van de prijzen door onze voorzitter Johan de Jong. Met zijn felicitaties overhandigde hij de betreffende bekers aan de kampioen Siemen en aan de als 2
e geëindigde Lars. Hij deed dit met veel plezier, want mogelijk is dit een stimulans voor het aantrekken van nog meer jeugdleden. Die zijn van harte welkom. Om een bekend cliché aan te halen: "de jeugd heeft de toekomst", op tafeltennisgebied bij de T.T.V. DE SCHANS.
Van de prijsuitreiking werden enkele aardige foto's genomen. We hebben het zeer op prijs gesteld, dat ook ouders van onze jeugdspelers hun belangstelling toonden en kwamen kijken naar de prestaties van hun zoonlief.
Tot onze jonge lichting van 5 zeggen we: "Volg de aanwijzingen van jullie trainers nauwkeurig op. Dan kunnen jullie ook zulke goede spelers worden".
Recreanten A
|
Poule A1
|
Poule A2
|
|
|
|
|
Henk van der Does
|
Henk Schulten
|
|
Arjan van de Wijngaard
|
Johan van Steenbergen
|
|
Tineke Vlooswijk
|
Detlef Stolker
|
|
Herma van Mourik
|
Johan de Jong
|
Vanwege de relatief kleine poules was een tussenronde ingevoegd. Nummers 1 in de poules gaan rechtstreeks naar de halve finales. De nummers 2, 3 en 4 krijgen een herkansing en spelen in poules van 3, waarvan de nummers 1 dan ook naar de halve finales gaan.
poule A1
Niemand kon Herma weerstaan. Zij was niet bij te benen. Henk kwam nog het dichtst bij in één van de games en boekte ook overwinningen op Tineke en Arjan, tegen beiden in 4 games.
Tineke tenslotte versloeg Arjan. Herma dus direct naar de halve finale. Henk, Arjan en Tineke naar een herkansingspoule.
poule A 2
Een zeer spannende poule! Wat was het geval? Om te beginnen, Johan moest met verlies van zijn partijen genoegen nemen. Hij had vanavond te maken met tegenstanders, die allen goed op dreef waren, terwijl hij zelf zijn altijd constante vorm niet bereikte. En dan is het vechten tegen de bierkaai.
Henk won van Johan van Steenbergen, Johan won van Detlef en Detlef won van Henk. Zo was het kringetje rond. Detlef gebruikte doorlopend zijn aanval. En hoe! Werkelijk fenomenaal. Dat noopte zijn tegenstanders tot verdedigen. Vooral Henk was daar meesterlijk in. Zo ontstonden er heel lange rally's. Henk begon goed, met 11-5 en 11-6 winst. Detlef kwam langzaam nader. De 3e – en 4e game waren met 11-8 en 14-12 voor hem. In de 5e game hoogspanning, gelijk op, prachtige slagen over en weer met uiteindelijk het winnende punt met 15-13, ook voor Detlef.
Johan van Steenbergen speelde zijn eigen spel. Rechttoe, rechtaan. Hij moet het echter niet van zijn verdediging hebben. Eerlijk gezegd…. heeft hij geen echte verdediging. Maar met venijnige klappen scoorde hij de gewenste punten.
We nemen de vrijheid wereldkundig te maken, dat Detlef de gewoonte heeft, om na elk gescoord punt te sissen: "Yes!". Zo tussen zijn tanden door, "Yes!". Daarmee toonde hij zijn gezonde agressie. Het gelijk eindigen had wel als gevolg, dat hun games vóór en tegen geteld moesten worden, om te zien wie er als no. 1 rechtstreeks naar de halve finale zou gaan.
Aldus:
|
speler
|
voor
|
tegen
|
plaats
|
|
|
|
|
|
|
Henk
|
8
|
3
|
1e
|
|
Johan
|
6
|
4
|
2e
|
|
Detlef
|
7
|
6
|
3e
|
Henk direct naar de halve finale. Johan van Steenbergen, Detlef en Johan de Jong naar een herkansingspoule.
Tussenronde 1
Hierin: Henk van der Does, Detlef Stolker en Arjan van de Wijngaard
Henk liet zien, dat hij het recht had, om mee te doen in een halve finale. Hij versloeg zowel Detlef als Arjan overtuigend. En Detlef kon nog eens lekker te keer gaan tegen Arjan. Een spannende 5-gamer eindigde in het voordeel van Detlef.
Tussenronden 2
Hierin: Johan van Steenbergen, Johan de Jong en Tineke Vlooswijk
Eenzelfde beeld als in de andere tussenronde. Johan van Steenbergen hield de touwtjes stevig in handen. Hij won zijn beide partijen. Tineke had geen ontzag voor Johan de Jong en ging met de winst aan de haal. Johan van Steenbergen naar de halve finale.
halve finales
Herma van Mourik – Johan van Steenbergen: 11-6, 11-7,11-5. Herma zou Herma niet zijn, als ze niet wist hoe ze Johan aan moest pakken. Zij liet er dan ook geen twijfel over bestaan. Zij werd finalist.

Henk Schulten – Henk van der Does: 11-8, 11-6, 11-7. In deze partij had Henk S. echt meer in huis dan Henk v.d. D. Logisch gevolg, dat Henk Schulten de zege binnen haalde en de finale bereikte.
finale
Herma van Mourik – Henk Schulten: 11-7, 11-6, 11-5. Eigenlijk hadden we van deze finale meer verwacht. Henk was niet meer de Henk van eerder op deze avond. En Herma, die meer tegenstand had verwacht, stoomde vrij eenvoudig naar het kampioenschap. In ieder geval "HERMA, DIK VERDIEND".
Recreanten B
|
Poule B1
|
Poule B2
|
|
Bep Vianen
|
Armand de Haas
|
|
Jan van de Brink
|
Wim van Maarseveen
|
|
Albert van Wieringen
|
Ad Vergeer
|
|
Theo Stolker
|
Gert Vermeulen
|
|
Ron Knip
|
Joop Muilwijk
|
Omdat de spelers in groep B nog gewend zijn aan de oude telling, dus tot 21 punten per game, was gezamenlijk besloten dat nu ook te doen.
Poule B1
Het zat Albert nog steeds dwars, dat hij vorig jaar nauwelijks iets presteerde.
Wel, hij heeft nu zijn ware aard laten zien. Zonder een game af te staan, pakte hij verdiend de 1e plaats in deze poule. O zo! Van hem kan ook nog worden verteld, dat hij de laatste tijd wat meer gebruik maakt van zijn forehand, hoewel hij zijn befaamde backhand daarvoor niet laat schieten.
Zijn smashes leveren bijna altijd punten op. Bep nestelde zich keurig op de 2e plaats. Alleen Jan snoepte hem een game af. Deze partij bestond als enige van de 10 wedstrijden uit 3 games.
Wat Jan betreft, voor de ene speler is hij niet te verslaan, terwijl een andere speler weinig moeite met hem heeft. Jan speelt soms te lief, maar dat is hem nu eenmaal in de tafeltenniswereld, eigen.
Theo is geen toernooispeler. Als het belang van een wedstrijd niet aan de orde is, laat hij zien, dat hij best wat in zijn mars heeft. Zodra het echter om de punten gaat, raakt hij vastgeroest.
En als je niet soepel achter de tafel staat, ja, dan kun je het vergeten. Alleen van Ron wist hij te winnen. Ron speelde een ondergeschikte rol. Vorig jaar zat hij in de finale van groep C, dus lag het voor de hand, dat hij nu was gepromoveerd naar B.
Poule B 2
Gert was lekker op dreef. Hij hoefde geen enkele game in te leveren. Hij behaalde de eervolle 1e plaats en gaat zijn kunnen tonen in één van de halve finales. Wim werd 2e met 3 zeges. Op het nippertje wist hij te winnen van Joop, n.l. 22-24, 24-22, 23-21! Ook Armand was voor hem een moeilijk te nemen obstakel. Met recht kan gezegd worden "met de hakken over de sloot". Ook hij naar een halve finale. Als 3e eindigde Ad. Ad speelt altijd enigszins geruisloos mee. Hij kan van iedereen winnen, maar hij kan ook van iedereen verliezen. Een man van verrassingen. Gokken op hem is niet verstandig. In de middenmoot eindigen is dus op zijn lijf geschreven.
Armand won alleen van Joop. Joop viste, ondanks zijn goede spel, volkomen achter het net. Vorig jaar werd hij kampioen in groep C. En nu dit. Ja, het leven kan soms hard zijn…
Halve finales
Albert van Wieringen – Wim van Maarseveen: 21-18, 20-22, 20-22. Kan het spannender? Albert wilde zijn zegereeks in de poule voortzetten, maar Wim stak daar een stokje voor. Wim heeft een spelletje, waar men ongemerkt in kan stinken. Hij staat achter de tafel, alsof het hem maar weinig interesseert. Maar onderhand. Dan krijg je ineens een smash om je oren. Wim kijkt daar heel vriendelijk bij, alsof dat dan per ongeluk zou zijn gegaan. Zo tikt hij de punten toch wel bij elkaar, zijn tegenstander tot het einde toe in het ongewisse latend. Wim naar de finale.
Bep Vianen – Gert Vermeulen: 21-10, 21-5. Geen misselijke uitslag voor Bep. Wel voor Gert. Gert heeft er een hekel aan als hij Bep als tegenstander bij het tafeltennis treft. Bep weet dat ook en gaat daardoor gemakkelijker spelen. Gert is zodoende, na een subliem resultaat in de poule, toch uitgeschakeld. Bep naar de finale.
Finale B
Bep Vianen - Wim van Maarseveen: 15-21, 21-17, 21-19. Een lange wedstrijd op niveau. Veel knokwerk, want beiden roken het kampioenschap. Zij gaven elkaar geen duimbreed toe.
Zo werd het een interessante partij. Bep bleef van achteruit heel veel terugbrengen. En Wim hanteerde zijn onverwachte smashes. De cijfers laten het zien, volop spanning. Uiteindelijk een nipte overwinning voor Bep. Toch wel verdiend. Hulde, Bep is kampioen van groep B.
Recreanten C (vijfkamp)
Pieter Schrama, Jan de Jong, Krijn Bakker, Truus te Lintelo en Joop Blommestein

Pieter pakte de volle winst, hoewel zijn tegenstanders zich niet direct gewonnen gaven. Hij moest dus toch echt wel bij de les blijven. En dat vergeet hij wel eens. Maar vanavond dus niet.
Al met al bezorgde hem dat het kampioenschap bij de C-groep van de recreanten.
Truus ging de drie andere mannen voortvarend te lijf. Dat leidde tot mooie overwinningen en een welverdiende 2e plaats. Omdat Joop niet in staat bleek, om het zijn rivalen ook maar enigszins lastig te maken, kwam hij toch weer op de hem vertrouwde laatste plaats terecht. Hij heeft daar kennelijk een vaste band mee.
Het ging dus nog om de twee overgeblevenen Jan en Krijn. Zij kennen elkaar goed genoeg van de maandagavond. Krijn is in feite een medisch wonder. In de winter van vorig jaar viel hij met zijn 81 jaar bij het tellen van zijn schapen op het land en brak zijn heup. Hij zag kans, om zelf naar huis te rijden. Ziekenhuis, thuis verder opknappen, therapie. Hij dacht er zelfs over, om de vierdaagse van Nijmegen mee te gaan lopen. Dat was toch te veel van het goede, besefte hij bijtijds. Wel begon hij al weer gauw met tafeltennissen. En niet eens zo gek.
Dat een toernooi dan toch wat te veel van je vraagt, zal duidelijk zijn. In de partij tegen Jan bleek dat. 1e game met 21-15 voor Krijn, 2e game met 21-18 voor Jan. Een 3e game zag Krijn niet meer zitten.
Dus stelde hij Jan voor, om als eindstand 1-1 aan te houden. Jan ging akkoord. Normaal zou men zeggen: Krijn gaf op, dus is de winst voor Jan. In dat geval zou Jan als 3e geëindigd zijn en Krijn als 4e. Jan was echter zo sportief, om met het gelijke spel akkoord te gaan. Zo eindigden zij beiden met elk: 3 punten vóór en 5 punten tegen.
In de kantine heerste al gauw gezelligheid. Zoals eerder vermeld, reikte Rob Hagedoorn de prijzen uit. De dorstige kelen werden van drankjes voorzien door Stella Akkermans en Jaap van Houten. Zij zijn beiden in staat, om je te helpen het advies van je huisarts op te volgen: n.l.: "veel drinken, dat is goed voor je". Wat ook zo heerlijk is bij De Schans, niemand, maar ook helemaal niemand praat met een hete aardappel in haar/zijn mond.
We kunnen terugzien op weer een sportief gespeeld toernooi. Bij onze vereniging is dat vanzelfsprekend. Van de bekerwinnaars bij de recreanten is Henk Schulten dit jaar de enige, die vorig jaar ook al bij de winnaars behoorde. Toen eindigde hij als 1e in groep A.
Dit jaar zijn dat:
|
Jeugd
|
|
|
|
1. Siemen Versloot
|
|
|
|
2. Lars Klarenbeek
|
|
|
|
|
|
|
|
groep A
|
groep B
|
groep C
|
|
|
|
|
|
1. Herma van Mourik
|
1. Bep Vianen
|
1. Pieter Schrama
|
|
2. Henk Schulten
|
2. Wim van Maarseveen
|
2. Truus te Lintelo
|
Arthur Kers
<< Terug